×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Kariyer Planlama Birimi, Kültürel ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösterir. Bu birim, öğrencilere kişisel farkındalıklarını arttırarak problem çözme, planlama-organizasyon, zaman yönetimi, etkili iletişim yetileri kazandırmayı; onları Türkiye ve dünyada iş yaşamında tercih edilen, seçkin meslek elemanları olmalarını sağlayacak yetkinlik ve becerilerle donatmayı hedeflemektedir.

Kariyer Planlama Birimi tarafından kendini tanıma, hedef koyma, iş arama, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve kişisel ve profesyonel bağlantıları geliştirme konularında bilgiler içeren kariyer kitapçıkları her yıl güncellenerek öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılır.

T.C Cumhurbaşkanlığı ve Kamu Kurumlarından Çankaya Üniversitesine gönderilen iş ilanları, etkinlik davetleri, tüm öğrencilerle resmi internet sayfasından, sosyal medya hesaplarından, Üniversite Ortak Alan Panolarından ve e-posta yoluyla paylaşılarak, öğrenciler ilanlarla ilgili bilgilendirilir.

Kariyer Planlama Birimi bünyesinde düzenlenen tekil seminer ve konferansların yanı sıra Kişisel Gelişim ve Kariyer Günlerinde öğrenciler, olumlu hedefler koyma ve bu hedeflere ulaşma konusunda örnek rol modeller ve başarı öyküleri ile tanıştırılır. İş dünyasından profesyoneller, insan kaynakları, firma ve sektör temsilcileri ile gerçekleştirilen etkinlikler ile öğrenciler henüz mezun olmadan iş hayatında kendilerini nelerin beklediği hakkında ön bilgi ve fikirlere sahip olurlar. Bu da mezuniyet öncesi çeşitli beceri ve yetkinliklerini geliştirmeleri konusunda onları motive eder.