×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Üniversitemizde öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik, akademik gelişimlerini destekleyen, ders dışı zamanlarını değerlendirebilecekleri; organizasyon, örgütlenme, yönetim, ekip çalışması ve iletişim becerileri kazanacakları, kültürel, sosyal, sanatsal, sportif ve bilimsel alanda kendilerini geliştirebilecekleri 75 Öğrenci Topluluğu bulunur.

Öğrenci Toplulukları, Kültürel ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösterir. Topluluklar her akademik dönemin ilk 40 günü içerisinde, konuyla ilgili bir öğretim elemanının girişimde bulunması, belirli sayıda öğrencinin talebi, Kültürel ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğünün önerisi ve Rektörlüğün onayı ile kurulur. Öğrenci Toplulukları, Çankaya Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Yönergesine göre çalışmalarını yürütür.

Öğrenci Toplulukları, Akademik Yıl boyunca seminer, konferans, panel, söyleşi, konser, dans gösterisi, tiyatro gösterisi, teknik gezi gibi faaliyetler gerçekleştirir. Toplulukların düzenlediği etkinliklerin giderleri Çankaya Üniversitesi tarafından karşılanır. Topluluklar, diğer üniversite, kurum veya kuruluşlardan davet aldıkları etkinliklere ve toplantılara da Üniversitemiz katkısıyla katılım sağlar.

Kültürel ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü, Öğrenci Topluluklarının faaliyetlerini organize eder, dilekçelerini ve taleplerini üst makamlara iletir. Öğrenci Toplulukları gerek etkinlik bilgileri, gerek etkinliklerini gerçekleştirecekleri salon tahsis ve rezervasyonu, gerekse etkinlik için ihtiyaç duyacakları gereksinimleri hakkında dilekçe yazar. Kültürel ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bu dilekçeleri ilk değerlendirmeye alarak, uygun bulunan işlemlerin Genel Sekreterlik ve Rektörlük Makamına ilerlemesini sağlar.

2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi itibarıyla Çankaya Üniversitesinde 75 öğrenci topluluğu ve bu topluluklara üye yaklaşık 2.400 öğrenci vardır.

Öğrenci Toplulukları ile ilgili doküman ve formlar için lütfen tıklayınız.

Öğrenci Topluluklarımızın listesi için lütfen tıklayınız.

Öğrenci Toplulukları Etkinlik/Salon ve Stant İstek işlemleri  https://sql.cankaya.edu.tr/ internet sayfasından gerçekleştirilmektedir.