×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Üniversite Hayatınız Boyunca Yapabilecekleriniz

İş hayatında rekabet gün geçtikçe arttığı için işverenler, üniversite yıllarında kendisini geliştirmiş kişilerle çalışmaya özen göstermektedir.

Bu yüzden üniversite yıllarında aktif olursanız, kendinizde bu farkındalığı, farklılığı yaratırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

Üniversitedeyken,

Mutlaka bir kariyer hedefiniz olsun. Hayata dair kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinizin mutlaka olması gerekmektedir.

İlginizi çeken seminerlere katılın. Üniversitemizde ücretsiz birçok seminer düzenleniyor. Bunlara katılarak yeni bir şey öğrenebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Mümkünse part-time olarak çalışın. Derslerinizi ihmal etmeden haftanın belirli günleri çalışmak sizin için çok büyük bir deneyim olacaktır.

Her yaz tatilinde farklı sektörlerde staj yapın. Staj, iş hayatını tanımak için önemli bir deneyimdir. Stajınızı, farklı sektörlerde/departmanlarda yaparsanız ileride ne istediğinizle ilgili size fikir verir. Ayrıca staj yapılan yerde başarılıysanız mezun olduğunuzda çalışma imkânı yakalayabilirsiniz.

Sunum yapın. İş hayatında devamlı sunum yapacaksınız; buna şimdiden hazırlıklı olun.

Sivil toplum kuruluşlarına üye olun. Bu, size iş dünyasından çevre kazandırır. Özgeçmişinizde sizin için güzel bir referans olur.

Üniversite kulüplerinde aktif olarak çalışın. Bölümünüzle alakalı veya ilginizi çeken konuyla ilgili bir kulüpte çalışmanız faydalı olacaktır.

Haftalık ve aylık dergileri takip edin. Güncel konuları takip etmeniz çok önemlidir.

Yabancı dil konusunda ve bilgisayarda uzmanlaşın. Yabancı dil artık olmazsa olmazdır. Ayrıca Microsoft programlarını iyi bilmek, iş yaparken size zaman kazandırır.

Hobileriniz olsun. İş hayatında her profesyonelin mutlaka bir hobisi vardır o yüzden ne kadar erken bir hobi edinirseniz sizin için o kadar iyi olur.